Czy narożnik kuchenny to już przeżytek?

Chodząc po różnych domach naszych znajomych, odwiedzając sklepy handlowe, które w ofercie swojego sklepu mają przeróżne sposoby jak komfortowo urządzić kuchnię, czy nie macie poczucia, że powoli nasze stare dobre narożniki kuchenne to przeżytki? Czy nie miałyście kiedyś chęci zamiany dużego narożnika kuchennego na mały okrągły stolik z kilkoma krzesełkami? Szczerze mówiąc ja tak. Sądzę, że każda kobieta kiedyś, nawet przez jedna chwilę o tym pomyślała.

W większości domów nie spotyka się już narożników kuchennych. Obecnie króluje moda na minimalistykę. Nie koniecznie chodzi mi tu o pomniejszanie rzeczy, ograniczając się dokupna mniejszego narożnika kuchennego. Coraz więcej polskich rodzin, zamiast narożników stawia na małe, zazwyczaj okrągłe stoły i kilka krzeseł.

Dlaczego stoliki i krzesła w polskich kuchniach są coraz bardziej popularne? Plusów jak również i minusów można doszukiwać się wszędzie i gwarantuje, że znalazłoby się takich mnóstwo. Ale głównie chodzi o miejsce. A raczej o jego brak. Gdy mamy duży narożnik, które sam w sobie pomieści kilka osób i dodamy do niego dopasowany wielkością stół, nasza kuchnia momentalnie się pomniejsza, co niestety utrudnia w codziennym poruszaniu się, czy przyrządzaniu jedzenia. No chyba, że mam dość dużą kuchnię, to zmienia postać rzeczy. Małe stoliki i dopasowane do nich krzesła są praktyczne. Wszędzie można ich użyć, nie tylko do stołu w kuchni, ale także dostawić do stołu, przy którym akurat siedzą goście. Co więcej, jak już wspomniałam jest to cześć minimalistyki. Im mniejsze i im mniej miejsca zajmuje tym lepiej. Nie trzeba się wzajemnie przepuszczać, gdy chce się wejść do danego pomieszczenia.

Oczywiście, nie mówię, tutaj, że posiadanie narożników kuchennych jest złe. Każdy ma swoje priorytety i upodobania. Są gusta i guściki, jednak jeśli chcesz by Twoja kuchnia była modna warto zmienić nie tylko wystrój wnętrza, ale także i wyrzucić kilka starych mebli, a zastąpić je nowymi. To taka mała sugestia, dla tych, jeszcze nie zdecydowanych.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz