Ergonomia stołów, krzeseł i ław biurowych.

Biuro, nasz drugi dom. To w nim spędzamy większość swojego czasu, niestety na przewracaniu papierów, załatwianiu różnych spraw. Często praca biurowa może zmęczyć, ba męczy każdego dnia. Mogę dodać, że jest to częściowo spowodowane złym wyposażeniem większości biur w Polsce. Niestety bardzo często bywa tak, ze pracodawcy próbują jak najwięcej zaoszczędzić zarobków, przez co cierpią nasze kręgosłupy, nogi, plecy. Większość biur jest źle, nie ergonomicznie wyposażona w sprzęt meblowy. Dokładniej chodzi mi tu na przykład o pracę informatyków, sekretarek, asystentów. Ludzie Ci całymi godzinami siedzą przed komputerem, w pozycji siedzącej, nic więc dziwnego, że po kilku latach pojawiają się problemy z kręgosłupem, wadą postawy itd. Jak temu zaradzić? Najlepszym sposobem jest ergonomiczne wyposażenie biura.
Ergonomiczne wyposażenie biura, jest to takie wyposażenie aby każdemu z członków danej firmy pracowało się wygodnie i komfortowo. W skład ergonomicznej pracy wchodzą oczywiście miejsca siedzące, komputery, biurka, ale także różnego rodzaju czynniki zewnętrzne, jak pyły, nieprzyjemne zapachy, czy też hałas. Jednak w tym artykule chciałabym poruszyć temat biurek w danych firmach. Większość krzeseł, ław biurowych, stołów, nie jest przygotowane do pracy.. Miejsca te powinny ponadto być odgrodzone od innych przeźroczystymi płytami, które izolują pracownika od różnych hałasów. Co do krzeseł. Każde krzesło powinno mieć regulacje wysokości. Jest to bardzo ważna sprawa, bo na świecie istnieją ludzie wysocy, jak też niscy. Każde krzesło powinno mieć wygodne regulowanie oparcie, wraz z oparciem na ręce, ustawionym pod kątem 90 stopni. Stół. Stół, czy tez biurko pracownika powinno być ustawione w dobrze oświetlonym miejscu, dzięki czemu uchroni to nasze oczy przed przemęczeniem, a co gorsza przed pogorszeniem się wzroku. Każdy stół musi mieć odpowiednia wysokość, jak również wielkość. Ma to ułatwić wszystkim pracownikom szybkie i łatwe zagospodarowanie swoimi narzędziami pracy.
Jeżeli twoje biuro nie spełnia takich wymogów, licz się, ze już nie długo mogą się pojawić pewne problemy zdrowotne, czy postawy ciała.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz