Nauka języka angielskiego przy biurku w domu

Środowisko, w którym się uczymy ma ogromny wpływ na to, jak dobrze jesteśmy przystosowani do wykonywanego zadania. Z tego powodu ważne jest, abyś znalazł sobie miejsce w swoim domu, gdzie nie ma rozpraszającego hałasu i światła ze źródeł zewnętrznych, ponieważ mogą one utrudnić koncentrację podczas słuchania lub rozumienia tego, co mówią nasi nauczyciele, co jest nie lada wyzwaniem!

Wszyscy wiemy, że nauka języka angielskiego odbywa się prawie wyłącznie w pomieszczeniach zamkniętych – ale jak ci, którzy uczą swojego przedmiotu, doskonalą się? Jeden ze sposobów, w jaki robią to z powodzeniem wydaje się prosty: poprzez wydzielenie różnych obszarów wewnątrz domu na każdy semestr/termin, podczas którego obecność na zajęciach staje się konieczna (np. kwartał zimowy wymaga jednej sali, wiosenny innej).

Nauka angielskiego przy odpowiedniej temperaturze.

Wszyscy wiemy, że odpowiednie oświetlenie może mieć ogromny wpływ na to, jak się uczymy. Naukowcy przeprowadzili całoroczne badania, aby sprawdzić, jaki wpływ na naukę języka angielskiego mają różne rodzaje oświetlenia i odkryli jedno: jasno oświetlone sale lekcyjne były lepsze od tych ze słabszym oświetleniem lub bez światła! Ciepło pociąga nas fizycznie i emocjonalnie. W innym eksperymencie ludzie byli proszeni o dotykanie ogrzanych lub schłodzonych przedmiotów, a następnie odpowiadali na pytania dotyczące ich pracodawcy. Opinie osób, które otrzymały ciepłe przedmioty były również dużo cieplejsze, dodatkowo mówiły o większej satysfakcji z pracy. Tak właśnie działają nasze mózgi – trudno im rozróżnić bodźce fizyczne, takie jak ciepło, od mentalnych, takich jak myśli/uczucia, co oznacza że warto uczyć się języka angielskiego w pokoju w którym jest niższa temperatura.

Nauka języka angielskiego przy posprzątanym biurku.

Powyższy wkład przedstawia kilka interesujących ustaleń z badań naukowych, które wydają się na tyle istotne, że chciałbym, aby studenci zgłębili ten temat dogłębnie. Potrzebujesz przestrzeni do pracy, która jest tak zorganizowana i uporządkowana, jak to tylko możliwe by efektywnie uczyć się języka angielskiego. Będziesz tracić czas próbując znaleźć to, czego szukasz, na dodatek twoje biurko będzie zagracone książkami lub papierami, które odwracają uwagę od nauki! Bałagan w biurze rzeczywiście przypomina nam, jak wiele pracy jest jeszcze do zrobienia – nie daj się złapać na tym, że nie robisz nic, bo jest w pobliżu; odłóż te rzeczy raz na zawsze i skup się wyłącznie na poprawieniu się w szkole ASAP 🙂

Możesz również polubić

Dodaj komentarz