Pranie wykładzin i dywanów. Świadcząc takie usługi można sporo zarobić

Pranie dywanów i wykładzin to usługa, na która jest spore zapotrzebowanie. Tak samo jest w przypadku prania tapicerki meblowej i samochodowej. Nie jest tajemnicą, ze zarówno dywany jak i tapicerki mebli ulegają zabrudzeniom. Ich wyczyszczenie zaś jest dość skomplikowane. Nie da się tego dobrze zrobić, nie posiadając odkurzacza piorącego i odpowiednego proszku do prania dywanów. Jego zakup jest zaś sporym wydatkiem, nie każdy więc się na niego decyduje, tym bardziej, że pranie dywanów, foteli, krzeseł czy czyszczenie wykładzin wykonuje się rzadko. Nie ma więc większego sensu zakup odkurzacza piorącego za kilka tysięcy złotych i korzystanie z niego raz na jakiś czas. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by kupić taki odkurzacz i świadczyć nim usługi prania dywanów i wykładzin, czy też prania tapicerki meblowej i samochodowej. Pranie dywanów, foteli biurowych a nawet pranie krzeseł może być szansą na spory zysk.

Koszt rozpoczęcia działalności w tej branży nie jest bardzo wysoki

Największym wydatkiem jest oczywiście zakup odkurzacza piorącego. Dobry, renomowanej firmy, to koszt kilku tysięcy złotych. Używane oczywiście są nieco tańsze, jeśli jednak dana osoba chce wykonywać pranie dywanów często i sprawnie, powinna zainwestować w nowy sprzęt. Oprócz tego konieczny będzie zakup specjalnego proszku, dzięki któremu pranie wykładzin i czyszczenie dywanów będzie możliwe. Duże wiadro proszku – np. 10 kilogramowe – to koszt kilkuset złotych. Małe opakowania oczywiście są tańsze. W przeliczeniu na koszt kilograma proszku, lepiej jednak kupować go w dużych pojemnikach. Jeśli ktoś chce świadczyć usługi u siebie, konieczne będzie także poniesienie kosztu wynajęcia lub adaptacji pomieszczenia. Choćby garażu. Z powodzeniem można jednak świadczyć usługi czyszczenia tapicerki meblowej i samochodowej oraz prania dywanów i wykładzin w domu klienta. To opcja bardzo polecana, bowiem koszt prądu i wody ponosi wtedy klient, a nie wykonawca usługi.

Czyszczenie dywanów i wykładzin. Jak poszukiwać klientów zainteresowanych usługami?

Poszukiwanie potencjalnych klientów których interesuje pranie dywanów, pranie sofy czy profesjonalne czyszczenie tapicerki meblowej nie jest trudne i nie wymaga wielkich wydatków. Można założyć – nawet bezpłatną – prostą stronę internetową z ofertą, w treści której znajdą się hasła typu pranie sofy, pranie wykładzin, czy czyszczenie kanapy i nazwą miasta. Ci, którzy wpiszą takie słowa w wyszukiwarkę internetową, szybko na tą stronę trafią i – być może – zainteresują się ofertą. Dobrze też zlecić druk klasycznych ulotek i roznieść je po okolicy. Być może od razu na nie odzewu nie będzie. Wiele osób jednak zostawi sobie takie ulotki i zadzwoni w chwili, gdy będą chcieli lub musieli skorzystać z usługi. Dobrze też poroznosić takie ulotki po okolicznych firmach czy instytucjach. W wielu często zamawia się pranie wykładzin biurowych, czy też pranie krzeseł biurowych. Z uwagi na to, że wyprane odkurzacze piorącym rzeczy muszą wyschnąć, trzeba liczyć się z tym, ze najwięcej klientów zainteresowanych usługami będzie wiosną i latem, ale i zimą – przed świętami – wielu klientów robiących przedświąteczne porządki zamawia taką usługę. Zimą więc także na praniu dywanów można zarabiać. Pamiętaj że sprzątanie mieszkań w Warszawie to usługa którą zamawia coraz więcej osób.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz