Wyposażenie sal lekcyjnych

Czy również i Twoje dziecko skarżyło się, wracając ze szkoły na ból kręgosłupa? Jeśli tak to znak, że powinieneś się o to zacząć martwić. Pierwszym pytaniem jakie zada każdy rodzic będzie, od czego bolą cię plecy? Może upadłeś i dlatego Cię bolą. Często wielu ludzi doszukuje się rozwiązania tam, gdzie tak naprawdę go nie ma. Po co spekulować, bijatykę uczniów, czy stłuczenia na w-fie? Sądzę, że problem ten leży bliżej niż się wielu z nas spodziewa. Sale lekcyjne. To właśnie przez nie, dzieci często odczuwają dyskomfort Nie chodzi mi tu ogólnie o sale, ale o meble, czyli o krzesła i stoły, przy których siedzą uczniowie.

Każde pomieszczenie, które ma służyć do pracy, czy też nauki powinno być ergonomicznie przystosowane do naszych potrzeb. Jak każdy się może domyślać, stoły – ławki, czy krzesła na których siedzą uczniowie nie spełniają takich wymagań. Często są twarde, nie wygodne i źle wyprofilowane, co utrudnia szczególnie młodej osobie koncentracje i skupienie się na lekcji. Oczywiście wiadome jest, że szkoły nie mają wystarczającej ilości pieniędzy, aby zadbać o wygodę i komfort wszystkich uczniów w danej szkole. Dlatego mamy takie krzesła i ławki jakie mamy.

Co znaczy, że krzesła, ławki, czy też stoliki powinny być ergonomiczne? To znaczy, nie więcej, jak to, by były przystosowane do pracy dla każdego człowieka. Człowieka, który różni się od niektórych postawą, wagą, wysokością. Niestety nasze standardy nie zapewniają takiej ergonomicznej pracy. Co nie znaczy, że my sami nie możemy pracować ergonomicznie. Czyli tak, by pracowało nam się wygodniej, a co najważniejsze byśmy nie odczuwali dyskomfortu. Postawa ta powinna, być postawą prostą, ręce powinny opierać się swobodnie o blat stołu, a nogi powinny dotykać podłogi. Krzesło nie powinno być za bardzo wklęsłe, co powodu złą postawę naszego ciała.

Niestety na to jakie meble znajdują się w szkołach nie możemy nic zaradzić, możemy jedynie sami dbać o nasze plecy, kręgosłup jak i o cały organizm.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz